Wszystko o batonach

Nie ma nic lepszego niż popołudniowy czas na relaks, który najlepiej spędzić przy filiżance aromatycznej kawy oraz czymś słodkim. Czarna, mocna kawa najlepiej komponuje się z intensywną słodyczą czekoladowych batonów. Ponadto jest to jedna z ulubionych przekąsek naszych dzieci, dlatego zawsze dobrze mieć gdzieś pod ręką zapasowego batonika, którego chętnie schrupie każdy członek rodziny.

Batony znane są na całym świecie. Chętnie zajadamy się nimi pod każdą szerokością geograficzną. Dobrze zatem mieć ich trochę w zapasie. Takich korzystnych cenowo zakupów możemy dokonać np. na stronie, gdzie znajdziemy najlepsze marki, jak Mars, Snickers, Prince Polo, Bounty, Kit Kat, Twix, Milky Way i Lion. Jeśli uwielbiasz te produkty warto kupić większą ilość płacąc mniej.

Dlaczego tak uwielbiamy batony?

Każdy miłośnik słodyczy wie, że to właśnie batony są jednymi z najbardziej popularnych i najchętniej zajadanych słodyczy. Wiąże się to zapewne z ich poręczną formą przekąski. Mały czekoladowy bloczek wydaje się być idealną, niewinną przekąską. Porcja jest w sam raz, ponieważ ciężko przejeść się jednym batonikiem. Do tego dochodzi wybór wielu smaków, nadzienia i zestawienia konsystencji, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Skąd batony wzięły swoje nazwy?

Wyprodukowany w 1935 r. Kit Kat wziął swoją nazwę od londyńskiego klubu jazzowego Kit-Cat Club. W latach 20. ubiegłego wieku był to jeden z najpopularniejszych lokali w mieście. Toblerone sprzedano po raz pierwszy w 1908 r. a wyprodukował go szwajcarski cukiernik Theodor Tobler. Inspiracją do powstania batonika był włoski deser „torrone” a sama nazwa batona jest kombinacją nazwiska twórcy z nazwą włoskiego przysmaku. Z kolei wyprodukowany w 1930 r. przez Franklina Marsa baton Snickers został nazwany na cześć ukochanego konia wyścigowego jego żony. Milky Way swoją nazwę wziął od popularnego koktajlu. Zamiarem twórcy było oddanie smaku mlecznego shake’a Milky Way w postaci batonika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.