Profesjonalne koszenie trawy w Krakowie

Nie wszyscy uwielbiają koszenie trawnika, tym bardziej, jeśli jest do skoszenia bardzo duży obszar. W takiej sytuacji dobrze jest postawić na profesjonalną firmę, która zajmuje się pielęgnacja trawnika niezależnie od wielkości powierzchni, a także miejsca, które należy skosić. Za sprawą odpowiedniego sprzętu, a także znajomości pielęgnacji trawnika każdy klient może liczyć na profesjonalne zadbanie o ogród, a także inną przestrzeń, która jest porastana przez trawę. Koszenie trawników w Krakowie i okolice to gwarancja pięknego i zadbanego trawnika. 

W jaki sposób prawidłowo kosić trawę?

Odpowiednia pielęgnacja trawy wypływa na jej walory wizualne. Koszenie jest bardzo ważnym elementem tej pielęgnacji. Odpowiedni dobór maszyny ma bardzo duże znaczenie. Na dużych powierzchniach sprawdzi się traktorek, z kolei na mniejszych kosiarka elektryczna, bądź spalinowa. Dodatkowe akcesoria, a także funkcje występujące w poszczególnych kosiarkach wpływają także na skuteczność koszenia. Elementy tnące każdej kosiarki muszą być dobrze na naostrzone, ponieważ wypływa to na estetyczny wygląd trawy po koszeniu. Stępione noże mogą rozszarpywać trawę oraz wyrywać z ziemi całe kępki. Profesjonalna firma zajmująca się koszeniem trawników w Krakowie i okolice w swoich zasobach posiada również podkaszarkę, która doskonale sprawdzi się do zadbania o z koszenie trawy przy drzewkach bądź innych małych elementach. Pożądanym akcesorium są również nożyce do trawy. Posiadanie tych elementów wpłynie na zadbanie o wysokość trawy w trudno dostępnych miejscach: przy krawężnikach, pod ławkami czy wokół drzew i krzewów. 

Kiedy powinno się kosić trawę?

Odpowiedni wybór czasu podczas do koszenia trawy także ma ogromne znaczenie. Nie można tej czynności wykonywać przy zbyt wysokiej temperaturze i intensywnym słońcu, ponieważ dojdzie do przesuszenia trawy i uszkodzenia jej struktury. Z kolei niekorzystne warunki pogodowe, podczas których obfitują opady deszczu również nie są dobrym momentem, ponieważ elementy trawy będą przyklejały sie do kosiarki, a sama czynność wykonywana w taką aurę tez nie będzie przyjemna.

Pierwsze koszenie trawy w przypadku nowo zasilanego trawnika powinno odbyć się, kiedy trawa ma około 10 cm wysokości. W ogóle pierwsze koszenie trawnika powinno odbyć się na przełomie marca i kwietnia. Z kolei ostatnie koszenie zwykle powinno odbywać się w połowie października. Trawę powinno się kosić około 3-4 razy w miesiącu. Najlepszym momentem na wykonanie tej czynności jest wczesny poranek bądź późne popołudnie. Koszenie trawy w Krakowie przez profesjonalną firmę wypływa na walory wizualne każdego trawnika oraz jakość wykonywanej usługi.

Koszenie trawników w Krakowie

Jeżeli zależy Ci na estetycznym wyglądzie swojego trawnika oraz odpowiedniej kondycji roślin warto postawić na profesjonalne usługi wykonywane przez fachowców. Dobrej jakości sprzęt, a także doświadczenie związane z pielęgnacją trawników wpływają na odpowiednie ukształtowanie trawy oraz właściwą pielęgnację. Koszenie trawy w Krakowie i okolice odbywa się w terminie uzgodnionym z klientem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *