Jak wybrać idealne krzesła i stoły do naszej kawiarni?

Jeśli napisaliśmy już biznesplan, wybraliśmy lokalizację, spisaliśmy menu, wybraliśmy personel, wydaje się nam, że pomyśleliśmy już o wszystkim. Meble są istotną częścią restauracji. Jednocześnie są jednak często pomijanym aspektem podczas otwierania i zarządzania kawiarnią.

Jeśli o kupowanie mebli, przede wszystkim pamiętajmy o równowadze. Ważny jest komfort, koszty, trwałość, dopasowanie do tematyki i atmosfery. Jednak nasz budżet nie jest nieograniczony, dlatego przeczytajmy kilka rad.
Nasze środowisko i koncepcja
Szukając mebli do swojej kawiarni lub restauracji, zawsze powinniśmy mieć koncepcję lub motyw, jaki styl będzie pasował najlepiej do naszego lokalu. Meble powinny odzwierciedlać gusta klientów. Zastanówmy się, czy będzie to przede wszystkim miejsce do dużych, formalnych przyjęć i spotkań. Następnie rozważmy zakup dłuższych stołów lub dużych stołów bankietowych. Pomyślmy, czy może motyw w naszej kawiarni jest romantyczny. Wtedy mniejsze stoły są koniecznością. Jeśli zaś chcemy wybrać bardziej formalny styl, idealnie sprawdzą się krzesła z wysokim oparciem.
Klasa komercyjna
Nie popełnijmy błędu, kupując luksusowe meble do kawiarni. Warto bowiem dostosować ich jakość do intensywnego użytkowania. Dobrym pomysłem mogą więc być np. meble metalowe. Starajmy się też wybrać meble z dłuższą gwarancją.
Konserwacja
Wybierając meble do kawiarni, powinniśmy się przede wszystkim zastanowić nad wymaganiami i jakością konserwacji. Niektóre materiały są bowiem bardziej wymagające. Jeśli nie będziemy mieć czasu na konserwację, musimy się liczyć z dużymi kosztami. Wybierzmy więc materiały, które nie wymagają dużej konserwacji, a jednocześnie zapewniają styl i komfort. Idealnym rozwiązaniem będzie np. anodowane aluminium, wysokiej jakości żywica polipropylenowa i stal malowana proszkowo. Z kolei drewno wymaga większej troski i edukacji personelu.
Meble dwufunkcyjne
Jeśli szukamy mebli do kawiarni na świeżym powietrzu, zastanówmy się nad takimi, które sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na dworze. Dobrym rozwiązaniem będą meble z wysokiej jakości polipropylenu lub aluminium, które wszędzie świetnie się sprawdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.