Seksoholizm – problem wielu osób

Seks stał się motywem przewodnim wielu filmów, nie tylko tych erotycznych. Młodzi ludzie z każdej strony bombardowani są wiadomościami o seksie, promuje się wczesną inicjację seksualną, co sprowadza się do tego, że coraz więcej osób poszukuje bardziej zaspokojenia i przygody, niż faktycznej więzi z partnerem. Coraz więcej mówi się o seksie, myśli o seksie, powszechnie dostępne są strony pornograficzna, a wszystko to może skutkować chorobą, jaką jest seksoholizm.

Uzależnienie od seksu.

Najciężej jest przyznać przed sobą, że ma się problem. Jak to, seks przecież jest zdrowy, nie można się od tego uzależnić – takie jest przekonanie większości ludzi. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie i okazuje się, że coraz więcej ludzi w każdym wieku miewa z tym problem. Ciągła chęć zbliżenia, krótkie kontakty seksualne z nieznajomymi, poszukiwanie partnerów tylko po to, aby zaspokoić swoje potrzeby.
W dzisiejszych czasach seksoholizm stał się problemem bardzo powszechnych i każdego roku coraz więcej osób zgłasza się na terapię, chcąc leczyć się od uzależnienia od seksu. W samym Krakowie każdego sezonu, ośrodek uzależnień przyjmuje kilka osób tygodniowo.
Dlaczego tak się dzieje, co sprawia, że coraz więcej osób zgłasza się po pomoc z takim problemem, jak ciągła ochota na seks?

Leczenie.

W większości przypadków, seksoholizm utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zwiększony popęd seksualny, przeszkadza w skupieniu uwagi na pracy, nawiązaniu bliższych relacji z jedną osobą, przeszkadza również w spaniu. Nieleczony, może więc mieć wiele konsekwencji dla zdrowia i życia prywatnego. Osoby, które zdiagnozują u siebie ten problem lub podejrzewają jego występowanie, powinny zgłosić się do ośrodka uzależnień.

Leczenie uzależnienia od seksu opiera się na odpowiednio dobranej psychoterapii. Pracownicy ośrodka przygotowują program leczenie indywidualny dla każdej osoby. Podjęcie się samej terapii jest już znakiem, że ktoś prosi o pomoc, a to duży krok w przód. Przyłożenie się do pracy nad sobą pod kierunkiem profesjonalnego psychoterapeuty może skutecznie pomóc w walce z uzależnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.