Podstawowe wyposażenie parku maszynowego pralni chemicznej

Pralnia chemiczna to w dzisiejszych czasach doskonały pomysł na własną działalność gospodarczą. Sukces takiego biznesu w znacznej mierze zależy od kompletnego i nowoczesnego wyposażenia. Podpowiadamy, jakie są niezbędne elementy wyposażenia parku maszynowego pralni chemicznej.

Agregat chemiczny, czyli absolutna podstawa

W pralni chemicznej nie ma ważniejszego sprzętu, niż agregat chemiczny. Jest to niezwykle nowoczesne urządzenie, do którego wrzucane są rzeczy przeznaczone do prania, hermetycznie zamykane, a następnie prane na sucho, bez wykorzystania wody. Maszyna taka posiada ogromny bęben pozwalający na umieszczenie w nim naprawdę pokaźnego wsadu. Ważnymi jej elementami są ekologiczne filtry oraz zbiornik na rozpuszczalnik używany w trakcie czyszczenia, o dużej pojemności. Niezbędny jest również destylator dla rozpuszczalnika organicznego. Ogromną zaletą tego typu sprzętu jest łatwość jego obsługi. Agregaty są sterowane komputerowo. Rola człowieka ogranicza się tu do wybrania odpowiedniego programu i włączeniu urządzenia. Agregaty chemiczne są również wyjątkowo bezpieczne, gdyż cały proces prania odbywa się w zamkniętym systemie.

Dodatkowe wyposażenie pralni chemicznej

Agregat chemiczny stanowi z pewnością najwyższy koszt wyposażenia pralni chemicznej. Oprócz niego niezbędne jest również dodatkowe wyposażenie. Profesjonalna pralnia powinna posiadać specjalną kabinę do odplamiania. Nieodzowne są także maglownice. Pralnię należy wyposażyć w stoły pralnicze, które posiadają możliwość regulacji temperatury oraz specjalne ramiona. Kolejne niezbędne urządzenia to żelazka oraz sprzęt do wytwarzania pary, który okazuje się niezwykle pomocny przy wykańczaniu. Właściwą organizację pracy zapewniają z kolei różnego rodzaju wieszaki, wózki, regały oraz pokrowce i folie na ubrania. Takie akcesoria są ważne bez względu na to, jaki rodzaj pralni prowadzimy.

Nowe czy używane?

Koszt zakupu nowych maszyn do pralni chemicznej jest ogromny. Nowoczesne maszyny są jednak niezbędne, aby móc myśleć o osiągnięciu sukcesu. Koszty wyposażenia pralni można zmniejszyć. Warto zastanowić się nad zakupem maszyn używanych. Być może nie będą one tak nowoczesne, jak zupełnie nowy sprzęt, ale z pewnością będą spełniać odpowiednie normy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznych firm pralniczych, w których nie tylko można kupić nowy i używany sprzęt, ale również liczyć pomoc w przypadku awarii i pełny serwis urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.