Kupujemy używane auto- na co musimy uważać?

Pół miliona egzemplarzy- tyle używanych samochodów sprowadza się z zagranicy do Polski. Większość aut ma więcej niż 10 lat, a ich stan techniczny nie jest najlepszy. Trudno jest czasem zorientować się czy jaką przeszłość ma za sobą samochód? Czy doszło do kolizji z jego udziałem? Żeby wyłapać oznaki zużycia warto wziąć samochód na podnośnik i obejrzeć go także od spodu- to jednak musi zrobić mechanik, któremu za taką usługę trzeba zapłacić. Co możemy sami sprawdzić w aucie?

Sprawdzenie karoserii i innych części samochodu- od czego zacząć?

Sprawdzanie samochodu należy zacząć od silnika, ten nie powinien być umyty i nabłyszczony sprayem. W ten właśnie sposób są tuszowane wycieki oleju i płynów eksploatacyjnych. Sprawny silnik to suchy silnik, ale naturalnie zakurzony. Druga rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to spaliny samochodu. Powinny być one przeźroczyste. Jeśli są czarne to być może jest to wynik kłopotów z układem wtryskowym, białe są znakiem, że samochód spala olej. To podstawowe sprawy, które może wychwycić amatorskie oko. Czy jednak każdy jest w stanie rozpoznać auto po wypadku? Czasami nie jest to trudne. Warto zacząć oględziny od porównania koloru poszczególnych elementów auta. Jeśli różnią się kolorem oznacza to, że coś było naprawiane.

Masz na oku używany samochód? Niech sprawdzi go fachowiec

Jeśli mamy na oku jakiś samochód używany warto by zerknął na niego fachowiec. Zajrzyj tutaj http://mobilekspert.pl, ekspert samochodowy obejrzy samochód i dokona dokładnych oględzin. Zyskamy pewność, że nie samochód, który zdecydowaliśmy się kupić jest sprawny i wszystko z nim w porządku. Ekspert prześledzi historię pojazdu oraz sprawdzi szereg innych rzeczy. Wykona także jazdę próbną, która wiele wyjaśnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.