Jakie miejsce wybrać na szkolenie?

Organizacja szkolenia wymaga przemyślenia kilku podstawowych kwestii. Jedną z nich jest z całą pewnością wybór odpowiedniego miejsca szkolenia. Od tej decyzji w znacznym stopniu zależy satysfakcja uczestników szkolenia. Nie wszystkie firmy dysponują własną salą szkoleniową. W chwili obecnej nie stanowi jednak najmniejszego problemu wynajęcie optymalnej sali. Należy przy tym zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Wielkość oraz stan sali konferencyjnej

Wielkość sali konferencyjnej powinna zależeć od liczby uczestników szkolenia. Należy przy tym wziąć pod uwagę nie tylko samą powierzchnię sali, ale również odpowiednią ilość miejsc oraz sposób ich rozmieszczenia. Oczywiście koszt wynajmu większego pomieszczenia będzie wyższy, jednak liczy się komfort uczestników. Sytuacje, w których będą musieli przepychać się między rzędami krzeseł, aby dotrzeć na własne miejsce z pewnością nie wzbudzą ich zachwytu. Ważną kwestią jest również odległość od toalety. Na jakość sali konferencyjnej wpływa nie tylko jej nowoczesność, ale również właściwe przygotowanie. Wyobraźmy sobie kilkugodzinne szkolenie przeprowadzane w sali nieposprzątanej i niewywietrzonej. Nie są to warunki zachęcające do pracy i skupienia.

Lokalizacja miejsca szkolenia

Lokalizacja szkolenia powinna być przede wszystkim atrakcyjna dla jego uczestników. Być może warto przemyśleć opcję szkolenia wyjazdowego. Szkolenie w górach, w trakcie którego można będzie spędzić miło wieczór przy ognisku kosztując lokalnych specjałów na pewno na dłużej zapadnie w pamięć. Organizując szkolenie w dużym mieście, należy wybrać miejsce położone w pobliżu centrum albo takie, które posiada sprawną komunikację. Dojazd do celu w żadnym wypadku nie powinien być dla uczestników szkolenia źródłem niedogodności.

Dostępność sali

Atrakcyjne sale posiadają z reguły dość napięty terminarz. Znalezienie wolnego terminu w ostatniej chwili może graniczyć z cudem. Dlatego o wynajęciu sali warto pomyśleć na długo przed planowanym terminem szkolenia.

Posiadany budżet

Wynajem sali wiąże się oczywiście ze sporymi kosztami. Warto jednak negocjować ceny. Dobrze jest również wyznaczyć sobie pewien limit, którego nie wolno nam będzie przekroczyć. Negocjując ceny trzeba także dokładnie zapoznać się z tym, co obejmuje dana oferta. Czy w jej cenę wliczony jest parking? Cz będziemy mieli do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Dodatkowe wynajęcie krzeseł i stolików, komputera, rzutnika oraz sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego może znacznie nadszarpnąć nasz budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.