Ile zapłacimy za przeprowadzkę?

Planując przeprowadzkę może nie obyć się bez firmy zajmującej się przeprowadzkami. Musimy przecież wszystko przewieźć, łącznie z łóżkami, meblami, lodówką, pralką itd. Na początku warto się zorientować jak duży bagaż będziemy musieli przewieźć w nowe miejsce w przeliczeniu na kartony. Potem takie informacje będziemy musieli podać firmie.

Co trzeba uwzględnić w cenie?

Cena przeprowadzki jest uzależniona od wielu czynników i przeważnie ustala się ją indywidualnie. Pod uwagę bierze się rodzaj transportu (może to być bagażówka albo meblowóz), czas przeprowadzki (łącznie z postojem samochodu), ewentualną pomoc przy załadunku i rozładunku bagażu, liczbę osób potrzebnych do przeprowadzki. A także dodatkowe czynniki takie jak to czy przeprowadzka może być przeprowadzona w dni robocze czy tylko w weekendy i święta, czy w budynku jest winda, a także czy firma przeprowadzkowa ma dostarczyć kartony i inne materiały do zapakowania rzeczy. Ważna jest także liczba kilometrów jaką będzie musiał pokonać samochód. Można też zamówić usługę w postaci montażu mebli.

Transport i przeprowadzki- ile to kosztuje?

W obrębie danego miasta firma trudniąca się przeprowadzkami, stosuje stawkę godzinową. Za wynajęcie auta wraz z pomocą kierowcy zapłacimy 60-70zł za godzinę. Jeśli zdecydujemy się na dwóch pracowników cena wzrośnie do około 90 zł za godzinę. Do ceny często musimy również doliczyć powrót samochodu.
Warto jednak zdecydować się na pomoc takiej firmy. Przeprowadzkę trzeba sprawnie zorganizować a przeważnie nikt nie ma na to czasu. Poza tym zlecając ją firmie, będziemy mieli pewność, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Zadanie zostanie wykonane sprawnie i obejdzie się bez nerwowych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.