Dorośli i dzieci u ortodonty

Ortodoncja to dziedzina, która zajmuje się głównie korekcją uzębienia. Przede wszystkim prostowaniem zębów krzywych, zgryzu oraz korekcją szczęki. Zabiegi ortodontyczne przeprowadzane są równie często u dzieci, jak i dorosłych, osoby, które zainteresowane są wizytą u lekarza ortodonty, powinny zapisać się na wizytę wstępną.

Wywiad z pacjentem.

Podczas pierwszej wizyty ortodonta zbiera wszelkie informacje na temat leczenia zębów u pacjenta, sprawdza stan jamy ustnej, ilość zębów oraz ocenia ewentualnie skrzywienia, które należy wyprostować. Bardzo często przeprowadzane są również testy zgryzu, a czasem również odlewy szczęki, choć takie rzeczy wykonuje się częściej w przypadkach, gdy zatwierdzone jest już wykonanie aparatu na zęby.

Ortodoncja Kraków każdego roku przyjmuje mnóstwo pacjentów zainteresowanych leczeniem zgryzu lub prostowaniem zębów. Leczenie ortodontyczne polega głównie na założeniu aparatu ortodontycznego wykonanego specjalnie dla potrzeb pacjenta. Takie urządzenie ma za zadanie zmienić układ zębów w taki sposób, aby je wyprostować lub przesunąć na odpowiednie miejsce.

Dorośli u ortodonty.

To nieprawda, że głównymi pacjentami kliniki ortodontycznej są dzieci. Równie często leczenia wymagają dorośli, którzy świadomie chcą poprawić wygląd swoich zębów. Leczenie dorosłych nie różni się od leczenia osób młodszych, również polega bowiem na dopasowaniu aparatu ortodontycznego do szczęki pacjenta. Podjęcie się takiego leczenia wiąże się oczywiście z regularnymi wizytami u lekarza, który ocenia postępy i sprawdza mocowanie aparatu.

Na stronie internetowej znaleźć można kontakt do profesjonalnego ortodonty, który chętnie przyjmuje nowych pacjentów. Osoby, które zainteresowane są prostowaniem zębów lub leczeniem zgryzu, mogą zapisać się na pierwszą wizytę w celu sprawdzenia uzębienia oraz ustalenia dalszego przebiegu leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.