Co to jest masaż i jakie są rodzaje masażu w Krakowie?

Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, w którego trakcie tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Żeby odpowiednio przyniósł rezultaty, musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. W zależności od rodzaju może mieć działanie relaksacyjne, przeciwobrzękowe, profilaktyczne lub pobudzające. Jest wiele masażystów w Krakowie, którzy przeprowadzą ten zabieg.

Jakie są rodzaje masażu w Krakowie?

Masaże w salonie Moonlight SPA – oferujemy bogatą ofertę masaży. Zapraszamy do skorzystania z nich nawet we dwoje. Masaże dla dwojga to propozycja zarówno dla par, jak i dla dwóch bliskich sobie osób. Odbywają się w jednym wspólnym gabinecie albo w dwóch osobnych i wykonywane są przez dwie terapeutki. Polecane masaże dla dwojga to wszystkie masaże firmowe i Przypływ Energii – klasyczny. Co więcej, Coconut Body – olejem kokosowym oraz Aksamitny Dotyk – masłem Shea. Dodatkowo przeprowadzane są Zabiegi Oczyszczające na Ciało z peelingiem.

Masaż w Krakowie klasyczny

To najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu w Krakowie. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja. Wykonuje się go przede wszystkim w celu rozluźnienia mięśni i poprawy ukrwienia. Dodatkowo wykonywany jest do przyśpieszenia usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści w Krakowie wykonują odpowiednie ruchy na powierzchni mięśni, używając do tego balsamów, kremów czy olejków. Masaż klasyczny może być bardzo delikatny i odprężający. Jeżeli nigdy wcześniej nie używało się masażu, warto zacząć od tego rodzaju. Zdecydowanie spełni on na pewno wszystkich oczekiwania.

Masaż relaksacyjny, czyli aromaterapia

Ten rodzaj masażu w Krakowie idealnie zmniejsza napięcie mięśni. Dodatkowo sprawi, że będzie się naprawdę wypoczętym. Masaż relaksacyjny wykonuje się przy pomocy naturalnych olejków eterycznych. Skierowany jest w stronę odpowiednich potrzeb osoby masowanej. Masażysta w Krakowie może wykorzystać podczas tego masażu różnego rodzaju oleje powodujące relaks. Dodatkowo redukuje stres czy przywraca równowagę organizmu. Jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych w aromaterapii jest lawenda. Masaż relaksacyjny jest odpowiedni szczególnie dla osób narażonych na stres

Masaż gorącymi kamieniami

Podgrzewane, gładkie kamienie umieszczane na punktach ciała ogrzewają i rozluźniają napięte mięśnie. Dodatkowo wpływają na prawidłową funkcję ośrodków energetycznych organizmu. Masażysta w Krakowie może również trzymać gorące kamienie w dłoni oraz zastosować nimi delikatne uciski. Salon masażu w Krakowie oferuje dużo takich zabiegów. Przenikające ciepło wpływa bardzo kojąco na tkanki naszego ciała. Masaż gorącymi kamieniami jest bardzo dobry dla osób, które mają nadmiernie napięte mięśnie.

Masaż w Krakowie tkanek głębokich

Skierowany jest do głębszych warstw mięśni oraz tkanki łącznej. W tej technice siła nacisku przez masażystę w Krakowie dobierana jest indywidualnie. Oczywiście w zależności od napięcia tkanek. Tempo jest powolne, a ilość użytego środka poślizgowego znikoma. Nacisk w masażu tkanek głębokich prowadzony jest pod kątem 45 stopni. Pozwala na rozciągnięcie masowanej tkanki. Naczynia krwionośne i nerwy mają wtedy również zdolność do rozciągania się czy przesuwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *